yükleniyor

Kullanım Koşulları

İş bu Kullanım Şartları, TELLWE internet sitesinin tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır) arasındaki kullanım şartlarını içermektedir.

Kullanıcılar, Tellwe'ye üye ve dahil olmak aracılığıyla iş bu Kullanım Şartları'nın tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.

Tellwe’de kullanıcı olmak için kayıt formlarının eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Kullanıcıların kayıt formuna bilgi girişi yaparken istenilen hususları eksiksiz ve açık doldurması zorunludur. Kullanıcılar bu formla aktarılan bilgilerin doğruluğunu kayıtsız şartsız taahhüt eder.

Tellwe tüm kullanıcıların kişilik haklarına, gizlilik haklarına saygı duymaktadır. Maddelerde yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde, her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri, hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

Tellwe, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Her türlü kullanım ve yazılımlarda telif hakları ve eser haklarına tecavüz edilmeyecektir. Kullanıcıların eklediği içeriklerden dolayı oluşabilecek her türlü telif hakkı ve insan hakları sorumluluğu kullanıcılara aittir. Bu sebeple Tellwe 'ye rücu kesinlikle mümkün değildir. Tellwe ve kullanıcı, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır.

Yorum isterken veya yaparken verilen bilgilerde diğer üyelerle mesajlaşma alanlarında kesinlikle yasalara aykırı ve genel ahlak prensibine uygun olmayan kişisel kimliklere saldırı mahiyetinde yazı yazılamaz. Yasalara göre, suç sayılan bir eylem aracı olarak Tellwe girdileri kullanıldığı zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, kullanıcılar hakkındaki bilgiler gerekli yerlere istem doğrultusunda verilecektir.

İstediğiniz yorumcudan yorum alma garantisi ve desteğini size vermemiz mümkün değildir. Tek bir yorumcuya özel kredi satın almayın. Bazı ödeme yöntemlerinde iade seçeneği olmadığından mağdur olmanızı istemiyoruz. Aldığınız krediyi istediğiniz yorumcuda kullanamazsanız başka bir yorumcuda kullanabilirsiniz.

Kullanıcı site ve site üzerindeki interaktif alanlar yoluyla suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.

Tellwe üzerinden kurulan arkadaşlıklarda ve ilişkilerde sorumluluk tamamen kullanıcılara aittir. Tellwe tüm ziyaretçilerine, kişisel bilgilerini açıklama konusunda maksimum dikkat göstermesini ve paylaşmamasını önerir.

Kullanıcılar Tellwe sitesinde, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme gönderemez ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Banka hesap bilgisi, Cep telefonu numarası veya email adresi veremez.

Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.

Tellwe, site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda da değildir.

Kullanıcı verilerinin Tellwe’in ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (Kullanıcının bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Tellwe sorumlu değildir.

Tellwe, hiçbir site üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.

Site içeriğinde bulunan fal yorumları tamamen hayal gücü ile üretilmiştir, doğruluk içermemektedir. Tellwe’de yapılan yorumlar geleneksel fal dilinin eğlence amaçlı sunulmuş online bir şeklidir. Yorumcuların sunduğu içerik yanlış anlamalar oluşturabileceğinden çocuklar ve zihinsel yeterliliği olmayanlar için sakıncalı olabilir.

Fallara yapılan yorumlardan falcılar sorumludur. Yazılarda insani değerleri küçük düşürücü, yasalara ve devlete karşı herhangi bir propaganda yapmak kesinlikle yasaktır. Ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım ve servis mevcuttur. Bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir.

Üyelik iptali:
Tellwe hiçbir sebep beyan etmeden istediği kullanıcıların üyeliklerine son verme hak ve yetkisine sahiptir.
Tellwe'nin iptal ettiği veya üyelikleri sözleşme maddeleri gereğince iptal edilen kullanıcıların üyelik bilgileri Tellwe tarafından saklanacaktır.

Aynı şekilde Tüm kullanıcılarda istedikleri zaman ve hiçbir koşul gerekmeksizin üyeliklerini iptal ettirebilirler.
Üyelik iptali için kullanıcınız ile giriş yapıp profil sayfasında yer alan üyelik iptal linkine basmanız yeterlidir.
Üyelik iptali sonrası kalabilecek krediler Paypal üzerinden alınmış ve hiç kullanılmamış ise iade edilebilir ancak mobil ödeme ile alınmışsa iade edilememektedir. Böyle bir durumda kredileri kullandıktan sonra kullanıcınızı silmenizi öneririz.

Ödeme iade şartları:
Tellwe site ve uygulamaların için aldığınız ancak kullanmadığınız kredilerin ücretini dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Harcadığınız kredilerin iadesi yapılamaz ancak kredi iade şartları çerçevesinde sınırlı olarak tekrar kullanılabilir.

- Ücret iadesi almak için aldığınız kredi biriminin tam olarak Tellwe hesabınızda bulunması gerekir. Kısmi iade veya harcanmış kredilerin iadesi yapılamaz.

- Mobil ödemeler (TürkTelekom,Tukcell,Vodafone), TTNET ve TurkTelekom ödemesi ile yapılan ödemeler bu sistemlerin iade sistemi olmadığından iadesi yapılamaz.

- Paypal, Havale-Eft ile yapılan işlemler aynı karşılıklarıyla işlem bazında iade edilebilir.

- Tüm ödemeler sadece kendi içindeki iade sistemi ile işlem bazında iade edilir. Ödemelerin başka bir ödeme servisi ile iadesi mümkün değildir.

Kredi iade şartları:
Tellwe'de her kullanıcı teknik sorundan ötürü ise sınırsız, baktırdıkları falları beğenmeme durumlarında ise toplamda üç iade alabilir. Ancak bu iade falcılar tarafında ve falcılar isterse olabilir. Tellwe yönetimi falcıların isteği dışında iade yapmaz.

İade talepleri web ve güncel uygulamalarda fal işlem iconlarından tıklanarak gidilen ekranlarda. Eski versiyonlarda falla ilgili kullanıcı yorum alanından yapılabilir. Talebinizi iletemede sorun yaşarsanız bize ulaşın alanından destek ekibimize yazabilirsiniz

Falcıların iadeye yanaşmadığı ve kullanıcıların iade taleplerinin Tellwe yönetimi tarafından yapılmasını istediği durumlarda ise; Kullanıcılar daha önce aynı veya farklı hesaplarından hiç iade almamışlarsa ve iadelerinin ardından hesaplarının kapatılmasını kabul ederlerse Tellwe yönetimi iadelerini yapabilir. Bu şartı kabul eden kullanıcıya son falının kredisi hesabına yüklenir. Kredisini harcayıp son fal servisini aldıktan sonra hesabı kapatılır. İade alınan kredinin harcanma süresi 10 gündür. Süre geçtiğinde hesap otomatik olarak kapatılır.

Fal havuzuna gönderilen falların kredileri yorumlayan falcının ücretine göre değişmez. Bu durum falcı havuzu işlem butonuna basıldığında kullanıcıya gösterilir, onay alındıktan sonra fal falcı havuzuna konur.

Tellwe'de sunulan hizmetlerden (belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak) yararlananlar veya herhangi bir şekilde Tellwe'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. Tellwe hizmetlerinden yararlanan ve Tellwe'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, Tellwe tarafından iş bu Kullanım Koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

Tellwe, Kullanım Şartları'nı tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.

Üyeliğinizi istediğiniz zaman profil sayfasından sonlandırabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 2 Ekim 2018